چگونه رزومه بنویسیم؟ (روش هایی ساده برای نوشتن یک رزومه استاندارد)

۱۳۹۷/۰۷/۰۶
چگونه رزومه بنویسیم؟ (روش هایی ساده برای نوشتن یک رزومه استاندارد)

رزومه نوشته ای است در حدود یک تا دو صفحه که مارا برای رسیدن به اهدافمان در زمینه شغلی کمک می کند.

یک رزومه خوب باید خوانا و بدون غلط املایی بوده و با صداقت کامل نوشته شود.

مواردی که باید در رزومه شخصی درج شوند بدین شرح می باشند:

۱- نام و نام خوانوادگی

۲- شماره تلفن

۳- شماره موبایل

۴- نشانی محل سکونت

این موارد باید با دقت نوشته شوند چرا که مهم ترین بخش رزومه هستند.

 

 دقت کنید که سوابق تحصیلی ، پیشینه کاری ، علایق و مهارت در هر کاری باید به صورت مختصر و مفید نوشته شوند. ضمنا در نوشتن رزومه باید از بزرگ نمایی پرهیز کرد چرا که یک رزومه خوب باید صحیح ، دقیق و همچنین هدفمند و به روز باشد.

 نوشتن رزومه با وجود اینکه بسیار ساده است ولی همراه با نکته های ظریفی است که میتواند آن را تاثیر گذارتر کند:

حجم رزومه ای که برای سوابق تحصیلی و پژوهش است با رزومه ای که برای سوابق کاری حرفه ای است ، متفاوت است. اگر برای پیدا کردن شغلی رزومه ای می نویسید سعی کنید بیشتر به مهارت ها و اخلاق حرفه ای کاری خود اشاره کنید تا موارد آکادمیک. چرا که امروزه اهمیت مهارت انجام کار بسیار بیشتر از مدرک دانشگاهی بوده و در نظر کارفرمایان نیز مهم تر است. البته نباید از تاثیر سوابق تحصیلی مرتبط با کار غافل شد.

در نوشتن رزومه ممکن است با واژه رزومه و CV مواجه شوید دو واژه رزومه و CV (Curriculum vitae) معنای نزدیک به هم دارند با این تفاوت که رزومه دارای یک یا دو صفحه و شاید مختصرتر است و در مدت سه تا چهار دقیقه قابل خواندن است ولی CV دارای دو یا چند صفحه (معمولا حداکثر دو صفحه) می باشد و بیشتر برای معرفی مهارت های شغلی کارجویان که نیاز به جزئیات بیشتر دارد ، مورد استفاده قرار میگیرد.

 لازم به ذکر است که:

رزومه شما هرچه زیباتر باشد و جزئیات بیشتری از سوابق شما را ارائه دهد تاثیر گذارتر خواهد بود. ما در رزومه فارسی سعی کرده ایم از قالب های زیبا و حرفه ای به این منظور استفاده کنیم.

رزومه شما باید به قدری حرفه ای باشد که بتواند اطلاعات مرتبط با شغل شما را برجسته کرده و نقاط ضعف شما را بپوشاند.

رزومه فارسی
اهمیت امنیت اطلاعات کاربران

تضمین امنیت اطلاعات شما

رزومه فارسی مکانی امن برای ساخت رزومه‌های فارسی و انگلیسی شما کاربران گرامی می‌باشد. ما تضمین می‌دهیم که رزومه‌های ساخته شده شما مطلقا در اختیار هیچ شخص یا شرکتی قرار نخواهد گرفت. قبلا از اعتماد شما صمیمانه سپاسگزاریم.

برای مطالعه مقررات و قوانین رزومه فارسی کلیک کنید
حساب کاربری ویژه VIP

فعالسازی کل امکانات و ساخت رزومه انگلیسی

شما کاربران عزیز می‌توانید با پرداخت مبلغی ناچیز، تمام امکانات وبسایت 'رزومه فارسی' را برای خود فعال کنید. امکاناتی مانند: فعالسازی ۱۲ قالب برای رزومه‌های فارسی، ۸ قالب برای رزومه‌های انگلیسی و خروجی JPG برای تمامی رزومه‌ها و ...

برای ارتقا حساب کاربری خود کلیک کنید
رزومه حرفه ای
طراحی رزومه
طراحی رزومه اختصاصی

نیاز به طراحی یک رزومه اختصاصی دارید؟

ممکن است در مواردی، قالب‌های عمومی رزومه‌ها در وبسایت، برطرف کننده نیاز شما نباشند و نیاز به طراحی یک رزومه اختصاصی با طرحی عمومی یا خاص داشته باشید. در این موارد نیز 'رزومه فارسی' آماده طراحی و اجرای رزومه‌های اختصاصی شما می‌باشد.

برای ثبت سفارش کلیک کنید